Dokunabilirsin.jpg

Yürüyen merdiven sistemleri elbantı temizleme ve dezenfektan uygulama sistemleri 

Yürüyen merdiven  sanitasyon  sistemleri yöntemlerinde dönüm noktası.

Uzun yıllardır yürüyen merdiven pazarındaki tüm gelişmeleri yakından takip eden KUZA  anahtar teslim yürüyen merdiven ve yürüyen merdiven yedek parçadaki  uzmanlığını kendi geliştirdiği elbantı dezenfektan uygulama sistemleriyle taçlandırıyor.

KuzaCleanBelt® tescilli markasıyla ve Invisible Hero® ana  model adıyla , KUZA'nın  patent sahipliği ve  altı farklı yeni teknolojisiyle pazara giriş yapmıştır.

Başlamadan önce

Şayet işletmenizde yürüyen merdiven sistemleriniz için sanitasyon sistemi yatırımı yapmayı planlamaktaysanız;

 • İster sıvı ile isterse UV  ve UV-C ışınıyla dezenfeksiyon teknolojisi kullanan sistemler olsun tüm seçenekleri  çok iyi araştırmanızı tavsiye etmekteyiz.

 • Bazı modellerde  merdiven bakım ve arıza anlarında sürekli  montaj ve demontaj işlemi yapmak zorunda kalabilirsiniz.

 • Size sunulan sistem hiç bir müdahalede bulunmadan çift yönlü hizmet verebiliyor mu.

 • Minimum 7 maksimum 15 gün boyunca kontrol etmek zorunda olmadığınız bir sistem mi.

 • Sağ ve sol elbantlarının dezenfektan miktarını yada süresini ayarlayabilecek esnekliğe sahipmi.

 • Yerli üretim bir sistem mi ithal bir sistem mi.

 • Mevzuatın izin verdiği her türden sıvı dezenfektanı kullanabilen bir sistem mi.*

 • Dezenfektan teknolojisinde ki gelişmelere bağlı olarak  gelecekte geliştirilme ihtimali olan dezenfektanlara uyum sağlayabilecek bir sistemmi.

 • Sarf malzeme ve yedek parça maliyetlerini mutlaka sorgulayın.

 • Parça tedarik süresini nedir ve kaç yıla kadar desteklenebiliyor.

 • Şayet daha önce farklı bir ürün incelediyseniz yada  inceleyecekseniz Invisible Hero®'yu incelemeyi bitirdiğinizde  kendi alanında standartları belirleyen bir ürün olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

 • Bu sistemlerde en büyük problem elbantının tam olarak kurulanamamasıdır. Sistem elbantını yolcuyla kuru bir şekilde buluşturma performansına sahipmi.

 • Karmaşık bir sistem mi yoksa basit ama işlevsel sağlam bir sistem mi.

 • Size sunulan ürün özgün patent sahibi bir sistem mi.Yatırım sonrası patent sorunları olan ürünler hem size vakit kaybettirecek hemde hukuksal problemlerle uğraşmak zorunda bırakabilecektir.

Basında KuzaCleanBelt® Invisible Hero®

Gelin KuzaCleanBelt® Invisible Hero®'yu inceleyelim.

%90 Türk malı

%100 Türk tasarımı

%100 Türk mühendisliği

Ürünün tamamı  gerek sistem olarak gerekse  içerdiği yeni teknikler ayrı ayrı  koruma altında ve Türk Paten Kurumuna akreditedir.

Sade bir tasarım sağlam saf bir makine, tamda  bu  iş için yaratılmış mükemmel bir işçi.

Invisible Hero ®

Dünyanın ilk sürdürülebilir merdiven içine gömülü  sanitasyon sistemi. Bu güne kadarki tüm teknolojiler merdiven dışında çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Dışarıda  çalışıyor olmanın bir çok olumsuz sonuçları deneyimlenmiştir. Uzuv sıkışma riski, merdivenin kendisiyle ilgili arıza yada bakımda her seferinde sökülüp tekrar montajlama problemleri gibi. KuzaCleanBelt® Invisible Hero® merdiven içinde mükemmel bir şekilde görevini yapar ve onu kimse farketmez.Tasarımının ana fikrini oluşturan görünmezlik bu alanda sürdürülebilir ilk ve tek sistemdir.

Triple mode ®

KuzaCleanBelt® Invisible Hero®  yıkama dekontaminasyon ve kurulama işlemlerini , dekontaminasyon kurulama yada sadece dekontaminasyon işlemlerini  yapabilen farklı  işlevlere sahip modüllerden oluşmaktadır. Aynı sistem içinde bir çok işlem seçeneğini yapabilen sürdürülebilir tek sistemdir. Bu üç işlemi kusursuz  bir şekilde   birbirine eklenebilen  modülleri sayesinde gerçekleştirebilmektedir. Siz işletmeniz için hangi işlem özelliklerine sahip modeli isterseniz isteyin Invisible Hero sizin için bir seçenek sunacaktır.

Double direction ®

Siz merdiveninizi hangi yöne çalıştırmak isterseniz isteyin KuzaCleanBelt®  Invisible Hero® hiç bir komut yada mekanik müdahale  ihtiyacı duymadan her iki yönde de dezenfeksiyon işlemine devam eder.

Effective disinfection ®

KuzaCleanBelt® Invisible Hero® bir merdivenin sağında ve solunda bulunan elbantlarının  birbirinden bağımsız olarak dezenfeksiyon yoğunluğunu  yönetebilen sisteme sahiptir.Özellikle yoğun trafik altındaki sistemlerde  çıkışta yada inişte  merdivenin sağ tarafındaki bantlara temas daha yoğun olur.Sol tarafı ise daha hızlı hareket etmek isteyen yolcular kullanır.İşletmeci olarak siz bantlara iletilen dezenfeksiyon sıvısı miktarını ayrı ayrı ayarlayabilir  farklı zaman periyotlarında zamanlayabilirsiniz.

All Side ®

Bilinenin  aksine elbantlarının kenar kesitleri geniş yüzeyinden daha fazla virüs mantar yada bakteri barındırır. Piyasada bulunan tüm sistemler içinde elbantının 3  kesitini birden aynı mükemmellikte dezenfekte edebilen All Side teknolojisine sahip tek sistem  KuzaCleanBelt® Invisible Hero® 'da bulunmaktadır.

Perfect Shave ®

Kuza mühendislerinin geliştirdiği ve patenti KUZA'ya ait olan  sıyırma aparatı sayesinde elbantı yolculara her zaman kuru bir şekilde hizmet verir.

 Easy recycling®

KuzaCleanBelt® o kadar cimridir ki kesintisiz dezenfeksiyon yaparken dezenfeksiyon sıvısını şaşırtıcı bir şekilde  ekonomik kullanır.Bunun yanı sıra püskürtme başlangıcı ve bitişindeki kaçınılmaz sıvı sızmasını haznesinde muhafaza edip geri dönüşüme sokar.Hiç durmadan çalışan bir merdiven sisteminde saatte  ortalama 150/200cc* dezenfeksiyon sıvısı kullanır.Bunu başarmasındaki en önemli etken özel olarak tasarlanıp üretilmiş yıkama makaralarıdır. Sıvıyı içine hapseden makara kaplaması 3 saniyelik sıvı püskürtüldükten sonra yaklaşık 3 dakika boyunca tekrar püskürtmeye ihtiyaç duymadan dezenfeksiyon sıvısını banta bulamaya devam eder. 

*Hava sıcaklığı ve merdiven çalışma yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir. 

İşletmeniz için en uygun kombinasyonu öğrenmek  ve daha fazla bilgi için lütfen  bizimle iletişime geçin.